Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Gorzów przed Zieloną Górą, ale do pudła trochę brakuje. Trwa rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski

2022-06-21 16:53

Kilometry dla Gorzowa można kręcić do końca czerwca. Na tę chwilę Gorzów zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ale pozostało jeszcze kilka dni, więc może uda się wspiąć na pudło.

Gorzów na tę chwilę czwarty, ale do pudła brakuje niewiele. Trwa rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Gorzowianie wykręcili już ponad 530 tysięcy kilometrów co przekłada się na ponad 4300 punktów. Daje to w klasyfikacji ogólnopolskiej pozycję tuż za pudłem. Obecnie trzecie jest Gniezno, które ma tylko kilkanaście punktów więcej, mimo że jego mieszkańcy wykręcili ponad 230 tys. km mniej.

Cała rywalizacja polega na tym, że kilometry, które przejeżdżają mieszkańcy są przeliczne na punkty. Natomiast te punkty pojawiają się po przeliczeniu liczby kilometrów podzielonej przez liczbę mieszkańców - mówi Paweł Najdora, z Rowerowego Gorzowa.

Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Gorzów przoduje za to wśród miast podobnej wielkości i jest przed... Zieloną Górą. Rowerowa zabawa trwa do końca czerwca. Żeby wesprzeć swoje miasto wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację "Aktywne miasta" i ruszyć na rowerową wycieczkę. Na najlepszych czekają nagrody.

Jak dobrze znasz kultowe animacje Disneya? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
W dniu których urodzin Aurora miała ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen?