Gorzów: Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: SG Ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Gorzów: Przetarg na Kosynierów Gdyńskich na dniach. Później utrudnienia na półtora roku

2022-12-29 16:19

W przyszłym roku miasto chce rozpocząć modernizację ul. Kosynierów Gdyńskich. Gorzów uzyskał na to rządowe dofinansowanie. Mieszkańców czekają niestety kolejne utrudnienia. Remont trzeba jednak zrobić, bo ulica jest w fatalnym stanie.

Przetarg na Kosynierów Gdyńskich już wkrótce. Gorzowianie muszą przygotować się na utrudnienia, które potrwają 1,5 roku​. Przetarg na wykonanie inwestycji ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Jeżeli uda się znaleźć firmę, prace będą mogły ruszyć na wiosnę. Inwestycja będzie uciążliwa dla mieszkańców, szczególnie kierowców. To jedna z najbardziej obciążonych ulic w Gorzowie. Urzędnicy szacują, że wyremontowanie Kosynierów Gdyńskich zajmie minimum 18 miesięcy.

Wszystko będzie też zależało od gestorów sieci. Poza tym, że my robimy przebudowę drogi, to PWiK będzie chciało zrobić porządek ze swoimi sieciami i o ile wiem Polska Spółka Gazownictwa też chce jakąś modernizację przeprowadzić. W związku z tym czeka nas trudna inwestycja - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Na inwestycję Gorzów zdobył 30 mln zł rządowego dofinansowania. Ze względu na rosnące koszty magistrat zmniejszył zakres planowanej przebudowy. Zrezygnowano z budowy ścieżki rowerowej.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

Pytanie 1 z 20
Manama to stolica...