Gorzów: przejście podziemne górczyn

i

Autor: TogaHA Nieczynne, ruchome schody znikną po przebudowie przejścia.

Gorzów: Przejścia podziemne przy Piłsudskiego i Górczyńskiej bez ruchomych schodów

2020-07-09 18:53

Ruchome schody z przejść podziemnych na Górczynie przyniosły więcej kłopotów niż korzyści. Dlatego znikną. Miasto przygotowuje się do przebudowy przejść. Inwestycja powiązana jest z planowanym remontem ul. Piłsudskiego.

Z przejść podziemnych na Górczynie znikną ruchome schody. Urząd zdecydował, że nie będzie ich więcej naprawiał i zastąpi je schodami tradycyjnymi. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z windy. Kiedy nastąpi likwidacja? Tego jeszcze nie wiadomo. Urzędnicy argumentują, że ruchome schody, które miały ułatwiać życie mieszkańcom, ostatnio ruchome były tylko z nazwy. Często się psuły lub były niszczone przez wandali. Remonty były kosztowne, bo schody były wyprodukowano zagranicą i stamtąd trzeba było ściągać części.

Gorzów: przejście podziemne górczyn

i

Autor: TogaHA Przebudowa przejść podziemnych rozpocznie się wraz z remontem ul. Piłsudskiego

Przez jakichś czas trwały próby naprawiania tych schodów. W tej chwili widać, że to nie ma sensu - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik prasowy magistratu. - Czekamy na remont ul. Piłsudskiego, co pewnie stanie się w przyszłym roku. Te przejścia zostaną przebudowane, będą bardziej funkcjonalne.

Urzędnicy zapewniają, że podczas przebudowy przejść podziemnych przy ul. Piłsudskiego i ul. Górczyńskiej uwzględnione zostaną potrzeby osób na wózkach.

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?