spichrzowa poślizg

i

Autor: Fragles Remont ruszy z niewielkim poślizgiem.

Gorzów: Przebudowa Spichrzowej ruszy jednak od środy

2020-05-11 13:52

Prace miały się rozpocząć od poniedziałku (11.05), jednak na ulicy nic się nie dzieje. Zapytaliśmy w gorzowskim magistracie skąd zmiany. Czy może deszczowa aura pokrzyżowała plany?

Kapryśna aura nie ma w tym przypadku uzasadnienia. Skąd więc to niewielkie opóźnienie? Jak się okazuje chodzi o organizację pracy przez wykonawcę czyli o przygotowanie sprzętu i ludzi. Zaplanował on, o czym poinformował gorzowskich urzędników, że od wtorkowego wieczora(12.05) zacznie montować barierki oraz nowe oznakowanie.

Z kolei od środy (13.05) ruszą prace rozbiórkowe na odcinku od Składowej do Mostu Staromiejskiego. Nie dostępne będą  fragmenty od ulicy Wodnej do ulicy Zaułek oraz od ulicy Młyńskiej od ulicy Garbary. Ustalone są objazdy.  Do dworca PKP dojedziemy ulicami: Chrobrego, Łokietka , Estkowskiego, Orląt Lwowskich do Dworcowej. Natomiast, by dotrzeć do mostu trzeba skorzystać z Nadbrzeżnej, która będzie dwukierunkowa. Na niej obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Przypomnijmy - Spichrzowa przejdzie gruntowaną zamianę. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodnik i kanalizacja oraz oświetlenie. Inwestycja kosztuje 5,5 miliona złotych. Remont ma potrwać do października tego roku.