Prowadził samochód mimo sądowego zakazu. Pirat drogowy po raz kolejny będzie miał kłopoty

i

Autor: KMP Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Znacznie przekroczył przepisy

2023-01-18 13:01

Pędził 137km/h w obszarze zabudowanym mając sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali kierowcę. 40-latek ma kłopoty. Zdarzenie miało miejsce w Ludzisławicach niedaleko Gorzowa.

Pędził o 87 km/h za dużo. Kierowca będzie miał kłopoty

- We wtorek (17 stycznia) mundurowi kontrolowali kierowców w Ludzisławicach. Po godzinie 12 zauważyli auto, które już na pierwszy rzut oka jechało za szybko. Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić jego prędkość. Okazało się, że kierowca jechał 137 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Prędkość aż o 87 kilometrów na godzinę za duża musiała zakończyć się zatrzymaniem do kontroli. Szybko okazało się jednak, że kierowca w ogóle nie powinien kierować. 40-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, o czym zdecydował sąd w 2021 roku - czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci nie nałożyli mandatu karnego na kierowcę, tylko od razu skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Oprócz tego 40-latek będzie odpowiadał za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?