gorzów szpital roboty 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Ma być komfort parkowania. Czekamy.

Inwestycje

Gorzów: Problemy z parkowaniem przy szpitalu mają wkrótce zniknąć?

2024-03-25 15:35

Przy ulicach Dekerta i Walczaka w Gorzowie trwają prace budowlane. W tych dwóch miejscach powstanie ponad tysiąc miejsc parkingowych, zatem narzekania mieszkańców w tej kwestii powinny się skończyć. Musimy poczekać do początku przyszłego roku.

Koparki i pracownicy uwijają się przy Dekerta.  Zauważyć ich mogą zwłaszcza pacjenci radioterapii, bo właśnie tam działa ciężki sprzęt. Wybudowanych zostanie 700 miejsc parkingowych i zmieni się organizacja ruchu. Wjazd nadal będzie przy punkcie wydawania wyników, a wyjazd w kierunku marketu budowlanego oraz powstanie alternatywny przy SORze i lotnisku.

- To są wymierne rzeczy, żadne fanaberie, które w XXI wieku są oczywistością. Wyremontujemy drogi, ale myślę, że to co pacjenci bardzo dobrze zauważą to parking. Do tego cały układ komunikacyjny przy Walczaka. To są rzeczy, które na pewno poprawią funkcjonowanie szpitala i ułatwią życie kierowcom - uważa Robert Surowiec, wiceprezes szpitala.

gorzów szpital roboty 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Przed wjazdem do radioterapii uwaga na wykopy.

Z kolei w kompleksie szpitalnym przy Walczaka powstanie parking na 400 miejsc. W trakcie tworzenia jest mapa do celów projektowych oraz oznakowano drzewa, które trzeba będzie zabezpieczyć przed rozpoczęciem robót. Do tego wybudowane zostaną place zabaw i wiaty rowerowe. Parkingi mają być gotowe w lutym 2025 roku.

Pacjenci powinni uważać także na rozkopy przy szpitalu przy Dekerta. Z daleka od ulicy widać hałdy ziemi. Na razie dają się we znaki pacjentom rehabilitacji i uczestnikom zajęć szkoły rodzenia. Wykopy są zabezpieczone przez barierki i są pewne trudności w dotarciu do celu. Do budynku można dojść wytyczoną ścieżką od przejścia dla pieszych. Prace odbywają się w kilku miejscach. Trwa remontowanie i ocieplanie podziemnych tuneli, których sieć oplata cały szpital przy Dekerta. Utrudnienia potrwają jakiś czas.

#MuratorOgroduje: Wiosenne porządki w ogrodzie - jak przygotować ogród do sezonu?
Materiał sponsorowany

QUIZ. Stare słowa sprzed lat. Młodzi nie mają szans na 15/15 punktów!

Pytanie 1 z 15
1. Na początek coś łatwego. Co oznacza stwierdzenie: "ale mu skoczył gul"?