Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG Wykonawca ma kłopot ze starymi, poszpitalnymi budynkami.

Gorzów: Problemy z budynkiem B. CEZIB z opóźnieniem?

2021-12-31 13:19

Kolejny problem z ukończeniem CEZiBU. Możliwe, że konieczne będzie wyburzenie tzw. budynku B. Dawna przychodnia szpitalna przy Warszawskiej jest w fatalnym stanie technicznym.

Okazało się to już przy okazji rozpoczęcia budowy szkoły. Budowlańcy starali wzmocnić się ściany, jednak wiele wskazuje na to, że wykonawcy może się to nie udać. Urzędnicy z magistratu czekają na opinie konserwatorów. Ta ma nadejść do 15 stycznia. Termin startu działalności szkoły nie powinien jednak ulec zmianie. Mówi Wiesław Ciepiela z urzędu miasta:

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Problem z budynkiem powoduje komplikacje w ustaleniu ostatecznego terminu zakończenia inwestycji, ale CEZIB swoje działanie w znacznym zakresie rozpocznie w przyszłym roku szkolnym.

Może się jednak okazać, że koszty inwestycji wzrosną. Jeżeli okaże się, że będzie konieczne wyburzenie budynku B, to w jego miejsce będzie trzeba wybudować nową plombę. Przypomnijmy, uczniowie do budynków przy Warszawskiej przenieść mają się we wrześniu 2022 roku. Budowa centrum w obiektach rozpoczęła się w styczniu 2020 roku, koszt inwestycji to 104 mln zł.​

QUIZ. Kevin sam w Nowym Jorku. Co wiesz o filmie?

Pytanie 1 z 10
Który ze złodziejaszków wpadł do ogromnej dziury, wchodząc do kamienicy bronionej przez Kevina?