Gorzów: spalarnia śmieci

i

Autor: Allegria/wikimedia.org Spalarnia śmieci w Wiedniu

Gorzów: Prezydent chce, żeby w mieście powstała spalarnia śmieci

2021-02-15 11:51

Koszt takiej inwestycji to kilkaset milionów złotych. Miasto szuka partnerów, którzy pomogą zrealizować tę inwestycję. Spalarnia ma być nowoczesnym zakładem, ekologicznym i zeroemisyjnym. Prezydent Gorzowa zapewnia, że dzięki niej w portfelach mieszkańców zostanie więcej pieniędzy.

Czy w Gorzowie powstanie spalarnia śmieci? Chce tego prezydent miasta. Trwają już prace nad projektem. Najbliższe dwa lata zajmie przygotowanie dokumentacji i biznesplanu. Trwają też poszukiwania partnera, który pomoże ją zbudować. Koszty takiej inwestycji to setki milionów złotych. Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z założeniami, spalarnia mogłaby ruszyć za cztery lata.

Na tym przedsięwzięciu zyskaliby mieszkańcy - uważa Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. - Wybudowanie spalarni na terenie naszego miasta spowodowałaby również, że byłaby szansa na utrzymanie cen odpadów. Wiemy, że przed nami wzrost cen odpadów związany z wymaganiami UE co do poziomu recyklingu i utylizacji odpadów.

Prezydent zapewnia, że współczesne spalarnie to nowoczesne, ekologiczne, zeroemisyjne zakłady. Jako przykład podaje Wiedeń, gdzie taka instalacja działa w centrum miasta. Ze względu na koszty inwestycja będzie wpisana do strategii rozwoju województwa lubuskiego.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?