Gorzów: Spichrzowa

i

Autor: TogaH Zarys nowego fragmentu Spichrzowej już widać.

Gorzów: Poranek na drogach spokojny, od poniedziałku ochłodzenie

2021-12-17 7:26

Za pasem długo oczekiwany i wymarzony weekend. Będzie można spędzić go na odpoczynku i staniu w kolejkach w sklepach. Przez weekend około 6-7 stopni w Gorzowie, od poniedziałku chłodniej.

Zgodnie z przewidywaniami, budowa nowego fragmentu ulicy Spichrzowej przedłuży się o kilka tygodni. Droga miała powstać do końca tego roku, na przeszkodzie stanęły jednak błędy w dokumentacji. Miasto taką argumentację przyjęło. Więcej w artykule poniżej:

Będzie jeździć mniej uczniów, będzie więc mniej autobusów. Rząd wysyła uczniów do nauki zdalnej, w związku z tym gorzowski MZK zmieni rozkład jazdy. I tak od 20 grudnia do 9 stycznia nie będą jeździły autobusy oznaczone jako "S", są to kursy wykonywany tylko w dni nauki w szkole​.

Dodatkowy wóz popołudniami był puszczony chociażby w ramach linii 124. Jak tłumaczy przewoźnik, ograniczy to ilość przejechanych na pustym przebiegu kilometrów. Data końcowa zmiany może zostać zmieniona, jeżeli rząd wydłuży okres nauki zdalnej w całym kraju.

NAJDROŻSZE Prezenty Na Święta. LISTA Z DUBAJU | ESKA XD - Radio Eska #38

Nowy taryfikator mandatów w Polsce obowiązywał będzie od 1 stycznia. To pierwsza taka zmiana od ponad 20 lat. Oznacza to chociażby, że maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tysięcy złotych. Za niedługo przekonamy się, czy pomoże to w walce z piratami drogowymi. Do tematu będziemy wracać.

Drogowcy wciąż pracują także chociażby na Słonecznej, Chrobrego, Mieszka I, Olimpijskiej czy Długosza. Zwłaszcza na tej ostatniej prace niemiłosiernie się przeciągają. To samo dotyczy się ulicy Batalionu Zośka.

Dzisiaj już trochę chłodniej niż w czwartek. Idzie zmiana pogody, co można zauważyć po bardzo wysokim ciśnieniu. Nawet 1035 hektopaskali na barometrach. Obiecywałem, że może dzisiaj też wyjrzy słońce. No niestety, synoptycy sprowadzili mnie do parteru, tego raczej nie będzie, ale nie powinno też padać. W Gorzowie dzisiaj od 4 do 6 stopni i podobnie ma być przez cały weekend. Od poniedziałku ochłodzenie.

QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test

Pytanie 1 z 15
Finisaż to: