Gorzów szpital maseczki

i

Autor: mazinio Koronawirus w Gorzowie. Szpital cały czas zachowuje reżim sanitarny.

Gorzów: Ponad tysiąc medyków przebadanych - wyniki są negatywne

2020-05-15 17:55

Trwają testy na koronawirusa w szpitalu w Gorzowie. Przeszło je 1036 pracowników placówki. U nikogo nie wykryto niebezpiecznego patogenu. Część pracowników przebadano także na obecność przeciwciał koronawirusa.


Testy przeprowadzono wśród połowy pracowników szpitala. Badania cały czas trwają. Są dobrowolne. Potwierdzają, że w mieście i województwie koronawirus występuje bardzo rzadko. Niespełna sto potwierdzonych przypadków - dwa w Gorzowie. Wirusa nie stwierdzono także u medyków.

- Byliśmy chyba pierwszym szpitalem w Polsce, który na taką skale testował kadrę medyczną. W zasadzie przetestowaliśmy naszych wszystkich pracowników. Na szczęście wszystkie wyniki były negatywne - powiedział Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy.

Lecznica umożliwiła także medykom wykonanie badań wykrywających obecność przeciwciał koronawirusa. Przeszło je 143 pracowników narażonych za zachorowanie ze szpitala zakaźnego, SOR-u oraz OIOM-u. Wyniki były ujemne, co oznacza, że nikt z nich nie przebył choroby lekko czy bezobjawowo.