FUNDACJA

Gorzów: Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy. Biuro Anacondy Fundacji Obrony Praw Zwierząt zalane... fekaliami!

2023-10-07 12:09

Gorzowska fundacja Anaconda znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Po pracach PWiK związanych z zatorem w kanale biuro organizacji zostało zalane fekaliami! Aby doprowadzić je z powrotem do stanu używalności potrzebne są przede wszystkim materiały budowalne.

Fundacja Anaconda od wielu lat niesie prężnie działa na rzecz potrzebujących zwierząt w Gorzowie i regionie. Teraz role się odwróciły i to fundacja prosi mieszkańców o pomoc. Obecnie trwa zbiórka materiałów na odbudowę biura, które zostało doszczętnie zniszczone.

Biuro Anacondy zalane fekaliami! "Straciliśmy wszystko"

Widok, który zastali działacze Anacondy w swoim biurze zlokalizowanym przy ul. Łokietka, na długo pozostanie w ich pamięci. Jak się okazało, po pracach prowadzonych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, związanych z usunięciem zatoru w kanale, całe pomieszczenie zostało zalane fekaliami!

Szlam, szambo, smród. Po 12 latach działalności, zostaliśmy praktycznie z niczym. Zalane zostały meble, sprzęt komputerowy, karmy, żwirek, wszystkie zapasy dla zwierząt. Pomieszczenia biurowe wymagają generalnego remontu. Dla tak niewielkiej Fundacji jak nasza - to jak gwóźdź do trumny" mówi Małgorzata Jakubowska, prezes fundacji Anaconda.

Fundacja nie jest w stanie na własny koszt przeprowadzić remontu, dlatego prosi o pomoc każdego kto mógłby jej udzielić.

Trwa zbiórka materiałów budowlanych. Co jest potrzebne?

Anaconda potrzebuje przede wszystkim materiałów budowlanych, które posłużą do odbudowy zalanych pomieszczeń. Potrzebne są regipsy, farby, zaprawa, grunt, wałki do malowania, itp.

Nie muszą to być rzeczy nowe, mogą to być także pozostałości po remoncie - jak przyznają działacze: liczy się dosłownie wszystko!

Anacondę można także wesprzeć finansowo. Dane dotyczące przelewów znajdziecie na Facebookowym profilu: Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt. To właśnie za pośrednictwem Facebooka można się też kontaktować z fundacją w celu przekazania materiałów budowlanych. Link do zbiórki znajduje się też TUTAJ.

TOP 5 ras psów idealnych do domu z dziećmi

Sonda
Wspierasz organizacje charytatywne?
Wystawa egzotycznych zwierząt w Bydgoszczy