Autobusy będą zatrzymywać się przy Marcinkowskiego w nowym miejscu.

i

Autor: em Autobusy będą zatrzymywać się przy Marcinkowskiego w nowym miejscu.

Gorzów: Podwójne kursy autobusów na najpopularniejszych liniach!

2020-03-24 17:16

Gorzowskie MZK dostosuje się do nowych obostrzeń rządowych, które dotyczą m.in. komunikacji miejskiej. Podróżni od środy (25.03) będą mieć do dyspozycji jedynie połowę miejsc siedzących. MZK zadba by nie było tłoku na przystankach.

Ograniczenia oznaczają, że za każdym razem do mniejszych autobusów wejdzie maksymalnie do 16 osób, a do tych większych 22 osoby. Aby uniknąć tłoku na przystankach MZK będzie wprowadzać podwójne kursy.

Jak informuje Marcin Pejski, rzecznik gorzowskiego MZK - na najpopularniejszych liniach, głównie do strefy przemysłowej zostaną wprowadzone kursy bisowe. Na przystanek przyjadą dwa pojazdy zamiast jednego, tak by zabrać wszystkich chętnych.

Jak dodaje rzecznik MZK - w ostatnim czasie znacząco spadła liczna pasażerów podróżujących miejską komunikacją. W związku z tym nowe ograniczenia nie spowodują chaosu organizacyjnego u miejskiego przewoźnika.

Rząd wprowadził także inne ograniczenia. Z domu możemy wychodzić tylko gdy idziemy do pracy lub gdy załatwiamy ważne potrzeby: zakupy, wizyta u lekarza czy w aptece. Można także wyprowadzić psa na spacer. Trzeba jednak pamiętać, że razem spacerować czy przebywać ze sobą mogą maksymalnie dwie osoby. Nie organizujemy spotkań, zebrań czy imprez.

Obostrzenia nie dotyczą rodzin. Nadal mogą działać wolontariusze, którzy pomagają np. seniorom. Cały czas nieczynne są galerie, szkoły, placówki kultury. Nowe zasady wprowadzono od środy (25.03) do 11. kwietnia.