Europejskie Gorzów

i

Autor: www.google.maps.pl ' Pexels Osiedle Europejskie Gorzów wielkopolski. / Facebook.com

OSIEDLE

Gorzów: Mieszkańcy zwracają uwagę na mężczyznę w czarnym aucie. Apelują o ostrożność

2023-10-20 10:04

W mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące informacje od mieszkańców osiedla Europejskiego w Gorzowie. Jak relacjonują: w ostatnich dniach na osiedlu pojawia się mężczyzna w czarnym Mercedesie, który pod pretekstem poszukiwania mieszkania zaprasza ludzi do auta. Często widziany jest też w pobliżu placów zabaw, gdy obserwuje bawiące się tam dzieci.

Mężczyzna w czarnym Mercedesie zaczepia gorzowian! Mieszkańcy ostrzegają

Sprawa wygląda bardzo poważnie. Od jakiegoś czasu na osiedlu Europejskim widziany jest podejrzany mężczyzna, który porusza się w czarnym Mercedesie. Jak relacjonują mieszkańcy: to osoba ze wschodnim akcentem.

Mężczyzna zaczepia mieszkańców informując, że szuka mieszkania na sprzedaż lub wynajem i dodaje przy tym, że w samochodzie ma pieniądze oraz gotową umowę do podpisania.

Ostatnio zauważyłam kręcące się auto przy ulicy Londyńska 3, samochód combi czarny mercedes przyciemnione szyby. Mężczyzna parkuje koło placu zabaw albo klatek, niby wypytuje czy są w pobliżu mieszkania na wynajem ale zauważyłam ze bardzo długo stał i obserwował dzieci bawiące się koło placu zabaw , sytuacja powtarza się coraz częściej , mam pytanie czy ktoś zauważył to auto w innej części naszego osiedla bądź takie sytuacje? Spisalam numer rejestracyjny i jeżeli jeszcze raz taka sytuacje zaobserwuje to zamierzam zgłosić na policję. Bądźcie czujni rodzice i może delikatnie uprzedźcie dzieci żeby nie podchodziły do takiego auta" pisze jedna z mieszkanek w mediach społecznościowych.

Mieszkańcy wskazują, że podobne auto widziane było również w innych częściach osiedla.

Mnie pytał o garaż na Londyńskiej 1.Czy wynajmuje ktoś, czy ja kupiłem czy wynajmuję swój, krążył samochodem. Podszedł do mnie jak byłem w garażu. Mówił po ukraińsku".

"Londyńska 9, pytał o wynajem, o koleżanki czy tutaj mam i codziennie tutaj jeździ i się rozgląda"

"Mnie namawiał i innych ludzi by wsiąść do auta bo ma umowę i ode mnie mieszkanie kupić chce. Nawet starszy Pan do mnie podszedł i mówił że od niego chce mieszkanie kupi. Innych zaczepiał w garażu że od nich mieszkanie kupi. Mnie zaczepiał kilka razy" przyznają gorzowianie.

Mężczyzna pojawia się na osiedlu praktycznie codziennie. Nic dziwnego, że mieszkańcy są coraz bardziej zaniepokojeni. Tym bardziej, że często kręci się też w pobliżu placów zabaw.

Parkuje przy placach zabaw i obserwuje dzieci. "Musimy częściej kontrolować te miejsca" apeluje mieszkaniec

Mieszkańcy obawiają się nie tylko o siebie, ale przede wszystkim o najmłodszych. Jak informują: mężczyzna często przygląda się mieszkającym tu dzieciom. 

Kilka razy widziałam rano koło godziny 7.20 7 30 jak chodził na parkingu i obserwował dzieci , idące same do szkoły. Jak dziecko wyszło samo przez tunel to szedł za nim. Kiedy z tunelu wyszła matka to zawrócił. Raz szedł w tunelu za mną I dzieckiem, aż na parking. Czasem przy Wiedeńskiej i Madryckiej obserwuje dzieci, które chodzą z psami zwłaszcza rano" pisze jedna z gorzowianek.

Mieszkańcy nie zamierzają jednak pozostawać bezczynni i wkraczają do akcji!

Panowie sąsiedzi! Policja policją, ale my też zachowajmy czujność w kontekście niedawnych doniesień o gościu z czarnego Mercedesa. Myślę, że będzie spoko jeśli na placach zabaw będzie nas więcej i częściej, przynajmniej w najbliższym czasie. I absolutnie nie nawołuję do przemocy, chodzi mi raczej o wzmożoną czujność. Bezpieczeństwo naszych dzieci to nasza wspólna sprawa" proponuje jeden z mieszkańców.

O sprawie powiadomiona została dzielnicowa, która zadeklarowała częstsze patrole we wspomnianych miejscach. W przypadku zaistnienia podejrzanych sytuacji mieszkańcy natychmiast powinni ją o tym powiadomić.

W tej chwili czekamy na komentarz policji w tej sprawie.

Policja komentuje sprawę

O komentarz zwróciliśmy się do gorzowskich policjantów.

Mężczyzna był legitymowana i jego tożsamość jest nam znana - powiedział Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na razie nie ma jednak żadnych konkretnych zgłoszeń w tej sprawie, ale mundurowi przypominają, by w przypadku zaistnienia jakichkolwiek niepokojących sytuacji natychmiast dzwonić na numer alarmowy 112.

My zawsze reagujemy na takie sygnały, dlatego w przypadku jakichkolwiek niebezpiecznych zachowań lub podejrzanych osób należy bezzwłocznie dzwonić na numer 112 i informować policjantów. Jeśli coś nas niepokoi - nie czekać i dzwonić - apeluje Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Zobacz też: Syryjczycy zatrzymani przez straż graniczną

Sonda
Widziałeś/aś podejrzane osoby krążące po Twoim osiedlu?
Złodzieja skusiły zabawki dla dorosłych. Ubrał sukienkę i zrobił damski makijaż. Poznalibyście, że to mężczyzna?