Gorzów: Centrala

i

Autor: Tomasz Malewicz Wideo mapping w Centrali.

Gorzów: Podążajcie za światłem! Rusza festiwal Lightsberg

2021-10-01 12:18

Mury gorzowskich kamienic ożyją. Pojawią się na nich projekcje wideo, wideo mapping i pokazy laserowe. Festiwal Światła i Sztuki Audiowizualnej Lightsberg rozpoczyna się w piątkowy wieczór i potrwa cały weekend.

Trzy dni ze sztuką audiowizualną. Dziś (1.10) w Gorzowie rusza festiwal​ Lightsberg. W centrum miasta odbędą się pokazy wideo mappingu, pokazy laserowe, instalacje wideo i wiele innych atrakcji. Na fasadach budynków zobaczyć będzie można ruchome obrazy i animacje. Ich autorami są twórcy z Polski i Europy. Gorzów ma być rozświetlony jak nigdy dotąd.

Wszystko co się dzieje, kręci się wokół fotonu, wokół światła i wszelkich jego aberracji. Odbywa się to w różnych formach, jest to kooperacja z teatrem, poezją, dźwiękiem i przenosimy to wszystko do przestrzeni miejskiej - mówi Tomasz Malewicz, organizator festiwalu.

Gorzów: stary rynek

i

Autor: SG W pokazy wideo mappingu zaplanowano m.in. na Starym Rynku

W piątek (1.10) na Starym Rynku na fasadach byłego SDH Kokos i kamienic przy ul. Obotryckiej prezentacje video twórców z polski i zagranicy. Początek o godz. 20. W sobotę (2.10) od godz. 19 możecie wybrać się na niecodzienny spacer. Projekcje pojawią się m.in. na Moście Staromiejskim, Spichlerzu, murach obronnych. W niedzielę (3.10) zaprasza klub Centrala. Szczegóły znajdziecie na Facebooku Lightsberg.

QUIZ. 30 lat temu nie było ich jeszcze na mapie! Znasz te państwa?

Pytanie 1 z 10
Czarnogóra proklamowała niepodległość w 2006 roku. Wcześniej tworzyła jedno państwo z...