32. Finał WOŚP w Arenie Gorzów

i

Autor: pci

WOŚP

Gorzów znów pobił rekord! Ile pieniędzy zebrano podczas 32. finału WOŚP?

2024-01-30 10:31

Po raz kolejny gorzowianie mogą być dumni! Mimo, że internetowe licytacje wciąż trwają to już wiadomo, że rekord zebranych pieniędzy został pobity. Podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie i w Kłodawie zebrano prawie 400 tysięcy złotych!

W minioną niedzielę (28.01) odbył się kolejny już finał WOŚP, którego hasłem przewodnim w tym roku były "Płuca po pandemii". W Gorzowie mieszkańcy mogli liczyć na szereg atrakcji, które odbyły się w Arenie - nowo wybudowanej hali przy ul. Słowiańskiej.

W miasto wyruszyło około 350 wolontariuszy, którzy przez cały dzień zbierali datki do puszek. Ile zebrali? Są już pierwsze, oficjalne dane.

Zakończyło się liczenie pieniędzy zebranych w trakcie WOŚP. Gorzów znów z rekordem!

Trzeba przyznać - to był wyjątkowy finał. W Gorzowie padł rekord nie tylko względem ubiegłego roku - tak wysokiej kwoty nie było bowiem od pierwszego finału, który odbył się w 1993 roku.

Jak się okazuje, gorzowski WOŚP-owy licznik już wskazuje ponad 450 tysięcy złotych, a licytacje wciąż trwają!

Siema Gorzów! 👋 Pięknie się kłaniamy i informujemy, że Klub U Szefa wraz z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim i Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie zebrał prawie 400 tys.♥️ Wielkie dzięki! 👏Ta kwota jest jednak jeszcze bez licytacji na Allegro oraz bez e-skarbonek, a to oznacza, że jeszcze urośnie! ♥️Już niebawem podamy Wam dokładną kwotę! 🙂Kochani mieliśmy tak dużo liczenia, że dopiero kładziemy się spać. Jesteśmy po ponad 30 godzinnym maratonie bez snu... Także zrozumcie nas, na Wasze pytania odpowiemy w kolejnych dniach! 😉Bardzo Wam dziękujemy za gorące serducha i wielkie ukłony dla naszych Wolontariuszy bez Was nie ma nas i to dzięki Wam ten Finał był tak piękny!" poinformował w swoich mediach społecznościowych sztab Klub u Szefa.

Do tej kwoty należy doliczyć jeszcze pieniądze zebrane przez sztab działający przy Szkole Podstawowej nr 20 - tutaj zebrano nieco ponad 50 tysięcy złotych.

Liczą się nie tylko pieniądze zebrane do puszek, ale także te, które zasiliły konto WOŚP z licytacji zorganizowanych na scenie Aren Gorzów. Dużym powodzeniem cieszyło się śniadanie, które zrobi sam prezydent miasta Jacek Wójcicki - wylicytowano je aż za 9 tys. zł.

Dla porównania: w 2023 roku zebrano ponad 313 tys. zł, a rok wcześniej ponad 329 tys. zł.

32. finał WOŚP w Gorzowie

Sonda
Czy wspierasz zbiórki WOŚP?
32. Finał WOŚP. Konferencja Jerzego Owsiaka w studiu telewizyjnym