Bartkowiak pod koniec października pojawił się ponownie na torze.

i

Autor: archiwum prywatne zawodnika Bartkowiak pod koniec października pojawił się ponownie na torze.

Gorzów: Po urazie nie ma już śladu [AUDIO]

2020-11-12 15:29

Mateusz Bartkowiak wrócił do treningów i już myśli o kolejnym sezonie. Żużlowiec Stali kilkanaście dni temu wyjechał pierwszy raz na tor po poważnej kontuzji, której doznał w połowie lipca. Jak mówi Piotr Paluch - trener młodzieży gorzowskiego klubu - gorzowianin czuł się pewnie na motocyklu.

Młodzieżowiec żółto-niebieskich podczas zawodów młodzieżowych zaliczył poważny upadek i doznał wstrząs mózgu, miał zbite płuco oraz pęknięte dwa kręgi. Później przechodził długą rehabilitację. Teraz młody żużlowiec czuje się już dobrze. 

Mówi Piotr Paluch, trener młodzieży Stali Gorzów:

Bartkowiak obecnie kontynuuje treningi, ale już... na motocrossie. Na tor żużlowy wróci, kiedy warunki atmosferyczne na to pozwolą, czyli wczesną wiosną. 17-latek w przyszłym sezonie o miejsce w składzie powalczy z 3 lata od siebie starszymi kolegami: Wiktorem Jasińskim i Kamilem Nowackim.

Przypomnijmy, 17-latek w tym sezonie wystąpił w dwóch meczach, w których odjechał 4 biegi i nie wywalczył żadnego punktu. Przed rokiem, w debiutanckim sezonie wziął udział w 12 meczach. Wystartował wówczas 34 razy, zdobył 18 punktów i 3 bonusy. Osiągnął wtedy średnią biegową 0,618.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Wzruszające spotkanie piłkarza z koronawirusem z dziećmi