Gorzów: LOWES

i

Autor: lowes.lubuskie.org.pl

Gorzów: Po latach LOWES kończy działalność

2022-11-16 14:11

W budynku przy ul. Przemysłowej działać będzie do lutego 2023 r. Organizacja jest zmuszona do tego kroku, ponieważ skończyło się unijne finansowanie, a na kolejne trzeba poczekać przynajmniej rok.

LOWES kończy działalność. Organizacja przy Przemysłowej będzie działać do końca lutego 2023 roku​. Powodem decyzji jest brak pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego.

LOWES jest finansowany z RPO, a program regionalny to pieniądze, które są wpuszczane w region. Będzie teraz dłuższa przerwa w ich dopływie. Bardzo optymistyczna perspektywa czasowa to rok. Nie będziemy mieli środków ani żeby utrzymać te pomieszczenia, ani żeby utrzymać etaty - mówi Katarzyna Miczał z Lubuskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

Gorzów: LOWES

i

Autor: lowes.lubuskie.org.pl

LOWES pomagał tworzyć spółdzielnie socjalne, prowadził punkt informacyjny dla obcokrajowców, a po wybuchu wojny w Ukrainie organizował pomoc dla uchodźców. Mogli liczyć na niego również gorzowscy seniorzy i młodzież. Działa także w kulturze. Przy ośrodku funkcjonuje zespół Czerwona Kalina. LOWES współorganizował festiwal Wschodnia Strona Regionu, na którym występowali artyści zza wschodniej granicy.

QUIZ. Filmy, które zmieniły świat. Bez 8/10 nie nazywaj się kinomanem!

Pytanie 1 z 10
Reżyserem arcydzieła filmowego pt. "Obywatel Kane" jest: