gorzów policja

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Gorzów: Pamiętajmy o bezpieczeństwie babć i dziadków

2022-01-21 13:25

Z okazji dnia babci i dziadka podarujmy im bezpieczeństwo - proponuje gorzowska policja. Każda okazja w ciągu roku jest jednak dobra, żeby seniorom przypominać o podstawowych zasadach. Jak nie być okradzionym lub oszukanym?

Nie przekazujmy dużych kwot osobie, która do nas dzwoni i zapewnia nas, że jest osobą bliską. Najlepiej się rozłączyć się i zadzwonić do tego krewnego ze swojego telefonu, żeby się upewnić, że to on.

Starajmy się też nie wypłacać, nie trzymać w domu i nie nosić przy sobie dużych ilości gotówki. Jeżeli jednak taka operacja jest konieczna, to najlepiej mając przy sobie jakąś zaufaną osobę.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 21.01.2022

Nie zapominajmy również o metodach oszustów na hydraulika, policjanta, czy gazownię. Nie wpuszczajmy też do domu osób obcych. I w końcu, korzystając z internetu, nie otwierajmy wiadomości mailowych z nieznanych adresów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie gorzowskiej policji. Warto również uświadamiać seniorów, że zawsze jak mają wrażenie, że ktoś próbuje ich oszukać, to najlepiej od razu kontaktować się z policją.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Ludzie "martwią" się, że przez występy w telewizji zaniedbam szkołę. Te komentarze są śmieszne, bo nie ma czym się martwić, ja naprawdę daję sobie radę ze szkołą. Mam dobre oceny. Kim jestem?