gorzów fabryczna

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Pamiętajcie o utrudnieniach na Fabrycznej

2021-12-08 7:44

O utrudnieniach muszą siłą rzeczy pamiętać przede wszystkim mieszkańcy Zawarcia. Będzie trzeba jeździć objazdem. Przed wyjściem z domu ubierzcie się dzisiaj ciepło. Mocniej powieje czasami dzisiaj, więc odczuwalna jest mocno na minusie.

Od dzisiaj utrudnienia na Fabrycznej. Zamknięty zostanie fragment przy skrzyżowaniu z Towarową. Jest to związane z pracami przy sieci wodociągowej pod mostem kolejowym. Wyznaczono objazdy przez Wawrzyniaka i Śląską. Inaczej też pojedzie komunikacja miejska. Będą przystanki tymczasowe. Te zaplanowano na Wawrzyniaka przed budynkiem nr 80, na ul. Śląskiej przed skrzyżowaniem z Towarową w kierunku pętli Śląska oraz na Śląskiej przed skrzyżowaniem z Spokojną w kierunku centrum. Prace mają potrwać do piątku. Więcej na poniższej grafice.

Gorzów: Fabryczna

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski
Trenuj jak Wiedźmin | ESKA XD - Fit vlog #37

Wciąż sporo remontów w naszym mieście. Zamknięty jest fragment Teatralnej od Ogrodowej do Szpitalnej. Tak już zostanie. Ruch będzie przekierowany na wciąż budowany nowy fragment Spichrzowej. Drogowcy wciąż pracują także chociażby na Słonecznej, czy Długosza. Nowe rondo z kolei mamy na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego jeszcze trochę potrwa, ale przy Arsenale pojawiła się już nawierzchnia.

Kierowcy ostrożnie, bo nawierzchnia lubi płatać figle. Cały czas jest przymrozek i miejscami jest naprawdę ślisko. Ostrożnym trzeba być zwłaszcza przy zbiornikach wody, jak na Moście Staromiejskim, czy Trasie Nadwarciańskiej. Poślizg złapać można także na rondzie św. Jerzego. Pamiętajcie o zmianie opon na zimowe!

Silniejszy niż wczoraj wiatr powoduje, że jest naprawdę chłodno. Termometry pokażą w Gorzowie od -3 do -1. Odczuwalna może jednak zakręcić się nawet w okolicach -10! Ubierzcie się więc ciepło. Niskie ciśnienie, na niektórych może to wpłynąć negatywnie, więc przed wyjściem z domu najlepiej wypić jakąś kawę lub herbatę. Co kto lubi. Według synoptyków kilka razy w ciągu dnia może się do nas przebić słońce.

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to: