Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Gorzów: Ostatnie dni treningu do Rowerowej Stolicy Polski

2022-05-18 16:16

Przez dwa miesiące można było poprawić formę, dopracować rower i zapoznać się z aplikacją, żeby z pełną mocą wejść w rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalny trening kończy się w sobotę. A od 1 czerwca rusza ostra jazda po puchar.

Ostatnie dni, żeby potrenować przez startem zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalny trening kończy się w sobotę (21.05)​. Pod względem przejechanych kilometrów Gorzów zajmuje czwarte miejsce, tuż za... Zieloną Górą. Aktualnie w zabawie uczestniczy ponad 300 gorzowian.

W samej rywalizacji bierze udział średnio 5-6 razy więcej, czyli mówimy o 1500 do 2500 mieszkańców. Patrząc na wyniki z samego treningu liczymy też na dobry wynik w samej rywalizacji - mówi Paweł Najdora z Rowerowego Gorzowa.

Gorzów: rowerowa stolica Polski

i

Autor: SG Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Cały czas można się przyłączać- trzeba ściągnąć bezpłatną aplikację "Aktywne miasta".

Główna rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rusza 1 czerwca. W tym roku uczestniczą w niej 54 miasta. Ambasadorem gorzowskiej akcji został Bartosz Zmarzlik, dwukrotny mistrz świata na żużlu. Na uczestników, którzy wykręcą najwięcej kilometrów czekają liczne nagrody.

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie