Starostwo Powiatowe Gorzów

i

Autor: Przemek Mazurek W Starostwie Powiatowym w Gorzowie od świtu trwa walka o numerek.

Gorzów: Olbrzymie kolejki... do urzędu

2020-03-06 19:46

Petenci, którzy muszą załatwić sprawy w Starostwie Powiatowym w Gorzowie stoją w długich kolejkach by zdobyć potrzebny numerek. Największe problemy dotyczą wydziału komunikacji i rejestracji pojazdów.

Zdarza się, że petenci nie mogą załatwić sprawy bo brakuje numerków. Interesanci stoją w kolejkach i się denerwują. Ich zdaniem winna jest zła organizacja pracy w urzędzie. 

- Rano trwa walka o numerek - mówi Jerzy, biznesmen, który regularnie odwiedza urząd:

Problemy - jak tłumacza urzędnicy - pojawiły się po zmianie przepisów dotyczących rejestracji samochodów - za nieprzerejestrowanie auta grozi kara finansowa. Nie pomaga też nowe oprogramowanie, przez które rejestracja pojazdów wydłuża się o ok.30 minut. W międzyczasie pojawiły się też braki kadrowe.

- Doświadczeni pracownicy złożyli wypowiedzenia pod koniec poprzedniego roku i mieliśmy kłopot z obsadą stanowisk. Natomiast, żeby przeszkolić nowego pracownika, by mógł sam przyjmować wnioski potrzeba kilku miesięcy - mówi Katarzyna Bielecka, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym.

Po wejściu nowych przepisów wydział komunikacji ma miesięcznie o ok. czterysta wniosków więcej. Jak mówią urzędnicy - kolejki mają się zmniejszyć w najbliższym czasie. Zostało otwarte kolejne okienko do obsługi interesantów a nowi pracownicy nabierają doświadczenia. Za dwa miesiące w Witnicy ma też zostać otworzona nowa filia starostwa.