Okradał stoiska z kwiatami w Gorzowie. Grozi mu do 10 lat więzienia

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

KRADZIEŻ

Gorzów: Okradał stoiska handlowe. 22-latek został zatrzymany. Co mu grozi?

2023-04-14 14:11

Aresztowano mężczyznę, który wybrał stoiska handlowe przy ulicy Targowej jako cel swojego przestępczego działania. Podejrzany włamał się do kilku z nich i ukradł różne rzeczy, w tym artykuły spożywcze, kwiaty doniczkowe, kasę fiskalną i pieniądze.

Policjanci z Gorzowa otrzymali doniesienia o włamaniach, które miały miejsce na ulicy Targowej. Sprawca wykorzystał przerwę świąteczną. 10 kwietnia dwukrotnie włamał się do tej samej kwiaciarni, zabierając kasety z pieniędzmi.

Kilka godzin później powrócił i ukradł storczyki warte kilkaset złotych. Funkcjonariusze otrzymali również doniesienie o włamaniu do stoiska handlowego w tym samym rejonie, gdzie sprawca ukradł pieniądze i artykuły spożywcze. Policjanci powiązali te zdarzenia z innymi zgłoszonymi przez właścicieli stoisk. Na przełomie marca i kwietnia doszło do dwóch włamań, podczas których skradziono kasę fiskalną i gotówkę.

Kryminalni z II Komisariatu Policji zajmowali się sprawami i mieli swojego podejrzanego. Każdy szczegół był ważny, aby przedstawić podejrzanemu zarzuty. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego, 22-latek został zatrzymany przez policjantów w środę (12 kwietnia) na terenie miasta, chociaż próbował uciekać. Mężczyzna, mimo młodego wieku, był już znany policjantom z innych zdarzeń.

Co grozi podejrzanemu?

22-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Jednak to nie kończy sprawy, a śledczy będą nadal badać inne podobne zdarzenia.

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu
Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?