Gorzów: tydzień mobilności

i

Autor: SG

Gorzów: Od piątku zostawiamy samochody w garażach, a do pracy MZK, albo rowerem

2022-09-12 14:01

Do tego zachęcają gorzowscy urzędnicy, a pretekstem jest Europejski Tydzień Mobilności. Chodzi o ekologię i nasze zdrowie. Będą atrakcje dla dużych i małych, a także darmowy przejazd autobusami i tramwajami.

Zamiast samochodu, rower, hulajnoga lub komunikacja miejska- zachęcają gorzowscy urzędnicy. Okazją jest Europejski Tydzień Mobilności, który zaczyna się w piątek (16.09). Atrakcji zapowiada się sporo. Będą konkursy i warsztaty dla dzieci. Masa rowerowa​ o najdłuższej trasie, bo ponad 16 kilometrowej. A jak odwiedzicie MZK będziecie mogli poprowadzić gorzowskiego Twista, czyli tramwaj. Wszystko po to, żeby przekonać gorzowian do korzystania z innych środków lokomocji niż samochód. Finał akcji zaplanowano na 22 września.

Tradycyjnie, jak co roku zachęcamy, żeby tego dnia wykorzystywać komunikację miejską, bo jeździmy wtedy bezpłatnie. Nie musimy mieć biletu, wsiadamy w tramwaj, autobus i jedziemy do pracy, szkoły, na spotkanie - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału Promocji i Informacji.

Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG

W akcję zaangażowały się m.in. gorzowskie MZK, policja, Rowerowy Gorzów i firma zajmująca się klockami Lego.

Czy znasz się na centralnym ogrzewaniu? Przetestuj swoją wiedzę

Pytanie 1 z 13
Rury z tworzywa sztucznego stosowane w nowoczesnych instalacjach grzewczych powinny mieć: