Gorzów muzeum

i

Autor: Fragles Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie

Gorzów: Od piątku ponownie będzie można zwiedzać muzeum

2021-02-02 17:28

Muzeum szykuje się do ponownego otwarcia. Na mieszkańców czekają dwie wystawy, które do tej pory można było tylko zobaczyć online. Na razie nie będzie zwiedzania grupowego, tylko indywidualnie i z rodziną, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Muzeum i galerie... handlowe ponownie otwarte. 1 lutego weszły nowe przepisy związane z pandemią. Poluzowano nieco obostrzenia. Zlikwidowano godziny dla seniorów w sklepach. Otwarte są centra handlowe, a także muzea. Gorzowscy muzealnicy przygotowują się na przyjęcie zwiedzających. Willa i Spichlerz otwarte zostaną w piątek (5.02).

Będzie można zwiedzać tak jak przed zamknięciem, czyli nie będzie zwiedzania grupowego, raczej indywidualne i z rodzinami. Oczywiście w reżimie sanitarnym: dezynfekcja rąk przed wejściem, maseczka i zachowanie dystansu społecznego - mówi Ewa Pawlak dyrektor muzeum lubuskiego im. Jana Dekerta.

Gorzów: spichlerz

i

Autor: SG O budżecie obywatelskim porozmawiacie przy Spichlerzu.

Na początek muzeum zaprasza na dwie wystawy, które do tej pory można było oglądać tylko online. Pierwsza to "PRL oczami Waldemara Kućki"- 50 zdjęć pokazujących Gorzów i życie jego mieszkańców w latach 60 i 70 ubiegłego stulecia. Druga to "Polskie wojsko pancerne w miniaturze". Składa się na nią 60 modeli czołgów i innych pojazdów wojskowych. Informacji dotyczących terminów i zasad zwiedzania szukajcie na stronie i Facebooku gorzowskiego muzeum.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...