Gorzów: obwodnica północna

i

Autor: Iga Kalbarczyk/gorzow.pl Spotkanie w sprawie północnej obwodnicy Gorzowa.

Gorzów: Obwodnica północna miasta z tramwajami?

2022-11-02 16:34

Po spotkaniu z mieszkańcami urzędnicy postanowili dopisać do koncepcji północnej obwodnicy Gorzowa przebieg linii tramwajowej łączącej Piaski z Górczynem. Dlatego przetarg na I etap budowy drogi przesunięty został na początek 2023 roku.

Przetarg na północną obwodnicę Gorzowa przesunięty na początek przyszłego roku, bo trzeba uwzględnić tramwaje. Chodzi o pierwszy etap na odcinku od ronda Barlineckiego przy Wyszyńskiego do nowego ronda na wysokości ul. Kazimierza Wielkiego. Pieniądze na realizację już są, miasto otrzymało 35 mln zł. Przetarg miał być ogłoszony pod koniec roku, ale urzędnicy postanowili dołożyć miejsce na torowisko tramwajowe. Chcieli tego mieszkańcy.

Uwzględnimy zgłoszoną uwagę, żeby zostawić bufor dla przebiegu ewentualnej linii tramwajowej łączącej Piaski z Górczynem. Jesteśmy po wstępnej analizie w tym zakresie i możliwości techniczne są - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Północna obwodnica Gorzowa połączy DK 22 z S3. Pieniądze na całą inwestycję miasto ma, to 250 mln zł jakie rząd przyznał dwa tygodnie temu.

Jak dobrze znasz storczyki? Sprawdź, czy rozpoznasz te najpopularniejsze

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się ten storczyk?
Storczyk Vanda