Gorzów: szkoła elektryk

i

Autor: SG Lekcje w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie. (fot. archiwum)

Gorzów: Nowy rok szkolny, czyli tłok w klasach i na korytarzach

2022-08-16 15:18

Do szkół średnich trafi tzw. 1,5 rocznika. Miasto szuka miejsc do nauki nawet na gorzowskich uczelniach wyższych. Swoje pracownie udostępni m.in. AJP.

W nowym roku szkolnym w gorzowskich placówkach będzie tłoczno. Uczniowie zaraz po podstawówce trafią do... AJP (Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim). ​Trwają wakacje, ale to nie oznacza, że w szkołach nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Trwają przygotowania na przyjęcie większej niż zazwyczaj liczby uczniów. W wrześniu do gorzowskich szkół ponadpodstawowych trafi tzw. 1,5 rocznika. Przygotowano 3 tys. miejsc w pierwszych klasach. Żeby wszystkich pomieścić miasto skorzysta z pomocy uczelni wyższych.

W związku z tym musimy więcej miejsc przygotować dla naszych uczniów w szkołach średnich. Pracujemy nad tym od dawna tworząc dodatkowe miejsca do nauki. Współpracujemy też z wyższymi uczeniami. Mamy dodatkowe miejsca na realizację zajęć np. w pracowniach AJP - mówi Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji.

Gorzów: AJP

i

Autor: SG Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Więcej dzieci trafi także do szkół podstawowych. W większości chodzi o młodych Ukraińców, którzy przyjechali do Gorzowa uciekając przed wojną.

QUIZ. Jedzenie na literę H

Pytanie 1 z 14
Hummus to: