gorzów przedszkole matejki

i

Autor: Fragles Przedszkole przy ul, Matejki w Gorzowie.

Gorzów: Nowa placówka i zmienione kryteria w naborze do przedszkoli. Co trzeba wiedzieć?

2021-02-28 17:32

Tradycyjnie w marcu rozpocznie się się nabór dzieci od lat 3 do miejskich placówek. Wnioski będzie można składać przez dwa tygodnie- najpierw elektronicznie, a potem wydrukowane w wybranej placówce. Są pewne zmiany. Jakie?

Według gorzowskich urzędników, w tegorocznym wiosennym naborze, każde chętne dziecko powinno znaleźć miejsc. Będzie to możliwe dzięki temu, że przygotowano aż 1200 miejsc, z czego około tysiąca dla trzylatków. To rekordowe liczby. Zmieniły się kryteria- są dwie nowości.

Jakie zmiany czekają rodziców 3-latków? Mówi Iwona Sancewicz z Wydziału Edukacji UM Gorzów:

By zapisać dziecko do przedszkola trzeba wejść na stronę e-urząd, wypełnić wniosek, wydrukować go i zanieść do wybranej placówki. Karty trzeba będzie wrzucić do urny.

W przypadku powstającego przedszkola na osiedlu Europejskim dokumenty przyjmowane będą w magistracie przy Sikorskiego. Wniosek w zaklejonej kopercie trzeba opisać, że chodzi o rekrutację do nowego przedszkola.

gorzów magistart

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Wnioski do nowego przedszkola przyjmowane będą przy Sikorskiego.

Elektroniczny nabór od poniedziałku (1.03) i potrwa on do 12 marca. Lista zakwalifikowanych dzieci pojawi się 8 kwietnia. Wtedy rodzic będzie musiał potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. Ostateczna lista przyjętych ogłoszona zostanie 22 kwietnia.

24-latka okradła dziecko! Wszystko nagrała ukryta kamera