Kuna

i

Autor: SG Zabytkowy lodołamacz "Kuna".

Gorzów: Niepodległościowy rejs Kuną

2021-11-09 15:55

Zabytkowy lodołamacz Kuna wraca na Wartę i ponownie będzie wozić gorzowian. Pierwsze dwa rejsy zaplanowano w Święto Niepodległości. Wycieczka statkiem po Warcie potrwa 2 godz. 30 min.

Kuną w piękny rejs już w czwartek (11.11). W Święto Niepodległości gorzowski, zabytkowy lodołamacz zabierze gorzowian na krótką wycieczkę​. W poniedziałek (8.11) informowaliśmy, że lodołamacz pojawił się na rzece i jak się okazało nie bez powodu.

kuna

i

Autor: SG

Będzie można zobaczyć jak miasto prezentuje się z perspektywy Warty. Zaplanowano dwa rejsy o godzinach 11 i 14. Kuna wypływa z portu rzecznego przy Wale Okrężnym i kieruje się w stronę mostu obwodnicy zachodniej. Tam zawraca i płynie z powrotem. Taka wycieczka potrwa 2,5 godziny. Pierwotnie planowano zabierać pasażerów z bulwaru, ale okazało się, że jest tam za płytko. Zatem start z portu, wjazd od ul.Owczej. Na pokład może wejść 40 osób. Kolejne dwa rejsy zaplanowano niedzielę (14.11). Zgłoszenia na Facebooku Lodołamacz Kuna.

Kuna ma na dobre wrócić na rzekę. Jeżeli pogoda i stan Warty pozwolą, lodołamacz ma wozić gorzowian do końca roku. Rejsy są płatne.

Czy to zapalenie zatok?

Pytanie 1 z 8
Czy czujesz nieprzyjemny ucisk w okolicach twarzy?