gorzów park róż staw

i

Autor: Fragles

Gorzów: Najmłodsi mieszkańcy przygotowali spacerownik po parkach

2022-11-14 16:55

To efekt projektu „3 razy B”, w którym uczestniczyli uczniowie SP nr 20. Jak się okazało w trakcie projektu, dzieci nie znają dobrze gorzowskich parków. Spacerownik pomoże to zmienić.

Były spacery po gorzowskich parkach, będzie z tego spacerownik. Dzieci z SP nr 20 uczestniczą w projekcie "3 razy B". Uczniowie poznają historię gorzowskich parków i osoby, które przyczyniły się do ich założenia. Jak się okazało ze znajomością miejskich obszarów zielonych jest wśród najmłodszych gorzowian bardzo różnie.

Zauważyliśmy, że dzieciaki znają tylko te parki, które są w ich najbliższym otoczeniu. Park Wiosny Ludów jest jeszcze obecny w ich świadomości, ale co do reszty, to tak nie do końca. Ani z nazewnictwem, ani z znajomością tych obszarów - mówi Katarzyna Miczał, współorganizatorka projektu.

Żeby to zmienić uczniowie z "Dwudziestki" przygotowali spacerownik po parkach. Opracowali do niego szatę graficzną. Trwają prace edytorskie. Do końca listopada wydawnictwo powinno być gotowe. Przewidziano nakład 1000 egzemplarzy.

Quiz. Jedzenie na literę S

Pytanie 1 z 16
Szarlotkę przygotowuje się tradycyjnie na cieście: