Gorzów: dobry wieczór gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Dobry Wieczór Gorzów wraca już w ten weekend.

Gorzów: Na Starym Rynku Dobry Wieczór Gorzów i Wschodnia Strona Regionu

2022-08-20 14:11

Kolejny weekend z koncertami w centrum miasta. Sobota z kulturą Łemków. W niedzielę pod katedrą odbędzie się IV edycja Wojewódzkiego Festiwalu Różnorodności „Wschodnia Strona Regionu 2022”.

Na Starym Rynku ​łemkowskie klimaty. W sobotę (20.08) kolejna odsłona cyklu Dobry Wieczór Gorzów. Tym razem na scenie pod katedrą zaprezentują się artyści związani z kulturą Łemków. Od godziny 19 wystąpią trzy zespoły: folkowy, polsko-łemkowski Burjan, słowacki Rusin cendes orchestra i Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera".

ADAM ASANOV I LUIKU

i

Autor: Tomasz Radzik ADAM ASANOV I LUIKU

A niedziela (21.08) utrzymana będzie w podobnym tonie za sprawą Wschodniej Strony Regionu. Wszystko zacznie się o godzinie 17. Na początek coś dla dzieci. Od godziny 19, czyli zgodnie z tradycją Dobry Wieczór Gorzów, rozpoczną się koncerty. Publiczności zaprezentują się: Kapela Karpati z Zakopanego, Zespół Barwinok z ukraińskiego Kowla, Vasiliy Zhadan, z miasta partnerskiego Sumy, Angelo Ciureja & Zespół Romano Drom z Wałbrzycha, jako gospodarz wystąpi gorzowska „Czerwona Kalina”, a gwiazdą wieczoru będzie Luiku z Kijowa. Wstęp wolny.

QUIZ. Sobotnia ortografia. "U" czy "ó"? To wcale nie takie proste!

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię: