Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG Budżet obywatelski 2021.

Gorzów: Na środowej sesji radni zajmą się budżetem obywatelskim

2021-01-25 18:05

W budżecie obywatelskim zajdą zmiany. To wynik rozmów z mieszkańcami. Teraz będzie określone ile pieniędzy można przeznaczyć na nagrody, jak zapewnić dostęp dla mieszkańców, co jeżeli jedno zadanie zgłosi kilka osób. O zmianach zdecydują radni podczas najbliższej sesji.

Szykują się zmiany w budżecie obywatelskim. Chodzi o to, jakie warunki musi spełniać kierowany do niego projekt. W przypadku zgłoszenia kilku wniosków dotyczących tego samego zadania, wybrany będzie ten złożony najwcześniej. Jeżeli projekt zakłada zakup upominków lub nagród można na nie przeznaczyć 15 proc. środków. A jeśli pomysł został odrzucony można odwołać się od tej decyzji za pomocą maila. No i wreszcie ogólnodostępność. Jeżeli np. szkoła będzie chciała zrealizować inwestycję, musi określić w jaki sposób zapewni dostęp do niej gorzowianom. Nowe zapisy pozwalają także na ograniczenie dostępności w godzinach nocnych.

Głównie przez szkoły zgłaszane są problemy związane z zapewnieniem ogólnodostępności. Zdecydowaliśmy się, żeby w godzinach nocnych (23.00 – 6.00) infrastruktura z budżetu obywatelskiego mogła być zamykana - mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Nowości dotyczą też konsultacji społecznych. Zmiany odpowiadają na panującą pandemię. Wprowadza się możliwość prowadzenia spotkań i dyskusji online, jeżeli warunki zdrowotne tego wymagają. Nad proponowanymi zmianami pochylą się radni na najbliższej sesji.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: