Gorzów: centrum

i

Autor: SG Centrum Gorzowa.

Gorzów na odległej pozycji w rankingu zielonych miast w Polsce

2021-06-17 16:01

Elektryczne hulajnogi nie pomogły. Gorzów w rankingu zielonych miast zajął 48 pozycję. Twórcy raportu przebadali 66 polskich miast. Gorzów bardzo kiepsko wypadł w kwestii działań na rzecz jakości powietrza, niewiele lepiej pod względem dostępności do lekarzy i szpitalnych łóżek.

Czy Gorzów to miasto zielone? Nie bardzo - tak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Schumana​. Na 66 polskich miast Gorzów zajął 48 pozycję. Twórcy raportu sprawdzali indywidualny transport elektryczny, transport publiczny, działania na rzecz jakości powietrza, czy zdrowie publiczne.

Gorzów: hulajnogi

i

Autor: SG Gorzów najlepszy był w kategorii indywidulanego transportu elektrycznego.

Gorzów najlepiej wypadł, co zaskakujące, w transporcie elektrycznym, czyli chodzi o hulajnogi, samochody elektryczne, stacje ładowania. Zajął szóste miejsce pozostawiając za sobą Wrocław, Gdańsk, Poznań czy Warszawę. Z kolei najgorzej oceniono działania na rzecz poprawy powietrza- co oznacza likwidację pieców, czy wsparcie dla odnawialnych źródeł energii, np. dopłaty do paneli słonecznych. Gorzów był przedostatni. Miasto kiepsko wypadło także, jeżeli chodzi o dostęp do lekarzy, miejsc w szpitalach i liczby zgonów na choroby układu oddechowego. Przeciętnie oceniono komunikację miejską i zaangażowane gorzowian w działania na rzecz ochrony środowiska, takie jak segregacja śmieci.

Według raportu najbardziej zielonym miastem w Polsce jest Lublin, a najmniej Świnoujście.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?