Gorzów: MZK

i

Autor: SG Podpisanie umowy o dofinasowanie zakupu dwóch autobusów o napędzie hybrydowym.

Gorzów: MZK wzbogaci się o dwie „hybrydy”

2021-01-08 14:10

Umowa na dofinansowanie zakupu dwóch kolejnych autobusów hybrydowych podpisana. Urząd marszałkowski dołoży 1,5 mln złotych. Pojazdy w Gorzowie powinny pojawić się w sierpniu. Będą to pierwsze autobusy należące do MZK wyposażone w defibrylatory.

1,5 mln złotych na autobusy hybrydowe. Prezes gorzowskiego MZK podpisał z umowę z urzędem marszałkowskim na dofinansowanie zakupu dwóch autobusów o napędzie hybrydowym. Dotacja jest spora, bo całkowity koszt przedsięwzięcia to 2,6 mln złotych. Środki pochodzą z tzw. ZIT-ów.

Pojawiła się szansa, żeby pewne środki przesunąć. Szybko przygotowaliśmy opis procedur, które pozwoliły nam ostatecznie przekazać kwotę 1,5 mln zł na zakup niskoemisyjnych, nowoczesnych pojazdów hybrydowych - mówi Marcin Jabłoński wicemarszałek województwa.

Przetarg na zakup nowych autobusów jest już ogłoszony. W Gorzowie powinny pojawić się w sierpniu. Nie wiadomo jeszcze jakiej marki pojazdy zostaną zakupione, wiadomo za to, że będą wyjątkowo wyposażone, bo w sprzęt do ratowania życia.

Obecnie po gorzowskich drogach jeździ 6 autobusów o napędzie hybrydowym, które należą do Miejskiego Zakładu Komunikacji. Niewykluczone, że dwa kolejne będą ostatnimi hybrydami zakupionymi przez MZK. Miejski przewoźnik stawia bowiem na autobusy elektryczne. 22 stycznia rozstrzygnie się przetarg na zakup pierwszych 8 zeroemisyjnych pojazdów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?