Gorzów: hospicjum

i

Autor: archiwum Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Dzieła gorzowskich artystów, które można licytować na rzecz hospicjum.

Gorzów: Motyl, „Kwiaty” i kapliczka ze spalonej katedry - licytujcie dla hospicjum

2021-04-14 14:59

Aukcje odbywają się na Facebooku hospicjum. Licytować można do 22 kwietnia. Uczestnicy staną się nie tylko posiadaczami dzieł wykonanych przez gorzowskich artystów, ale przede wszystkim wesprą placówkę, która od lat pomaga chorym onkologiczne.

Motyl, kwiaty i kapliczka - można pomóc hospicjum. Do 22 kwietnia trwają licytacje dzieła sztuki, z których dochód zasili budżet gorzowskiej placówki. Pod młotek poszły 3 prace wykonane przez gorzowskich artystów.

Jedna to motyl autorstwa Andrzeja Moskaluka ten sam, który został wręczony w 2012 roku jako nagroda Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego za osiągnięcia kulturalne. Drugie dzieło to kapliczka z resztek desek po pożarze katedralnej wieży wykonana przez Marka Piechockiego. Trzecie dzieło to obraz Kwiaty namalowany przez Wojciecha Plusta. Licytacja odbywa się na Facebooku Hospicjum św. Kamila, tam też znajdziecie wszelkie szczegóły. Cenę podbijamy w komentarzach pod każdym z dzieł.

Przypomnijmy: do końca kwietnia trwa także zbiórka pieniędzy dla hospicjum, które na swojej stronie internetowej uruchomiło wirtualną puszkę. Są tam także podane rachunki, na które można dokonywać przelewów. A w siedzibie przy ul. Stilonowej znajduje się tradycyjna skarbonka, do której można wrzucić datek.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie