gorzów policja noc

i

Autor: materiały Lubuska Policja Policjani interweniowali na moście w Gorzowie.

Gorzów: Młodzież na moście, dzieci na ulicy... Wakacyjne NIEROZSĄDNE pomysły!

2020-07-01 14:37

Pierwsze dni wakacji pokazały jak niebezpiecznie dzieci czy nastolatkowie mogą spędzać czas wolny. W dwóch przypadkach, które odnotowano w Gorzowie, historie zakończyły się szczęśliwe, ale w ogólnie nie musiało tak być. Pilnujmy naszych pociech.

W nocy (1.07) nastolatkowie spędzali czas na moście w Gorzowie. Sześć osób trafiło na komendę. Policjanci zajście zgłoszą do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Po godz. 1.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o biegających dzieciach w okolicy Trasy Nadwarciańskiej. Nie było z nimi dorosłych. Patrol na miejscu zauważył kilka osób, które na widok radiowozu próbowały uciekać. Okazało się, że są to nieletni w wieku 12-15 lat. Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić dlaczego znaleźli się w tym miejscu. Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. Poinformowani o sytuacji opiekunowie przyjechali odebrać swoje dzieci.

gorzów zagione dzieci

i

Autor: materiały Lubuska Policja Poszukiwania zakończył się szczęśliwie.

Z kolei we wtorkowe popołudnie (30.06) gorzowscy policjanci zostali postawieni na nogi. Rodzice dwójki dziewczynek zgłosili, że nie mogą ich odnaleźć. Ruszyły poszukiwania. Okazało się, że 7-latkę i 8-latkę widziano na przystanku autobusowym przy ul. Towarowej na Zawarciu. Rysopis trafił także do kierowców MZK-a i taksówkarzy. Dzieci zostały odnalezione na Mieszka I w centrum miasta. Same poprosiły napotkaną kobietę o pomoc.  Wtedy zauważył je także kierowca miejskiego autobusu. Dziewczynki bez uszczerbku na zdrowiu wróciły do rodzin.

Jak przestrzegają mundurowi podczas wakacji młodzież  i dzieci nie zawsze mają rozsądne pomysły. Warto mieć na nie oko, bo chęć przygód może zakończyć się tragicznie.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do: