Gorzów: autobus

i

Autor: SG Wkrótce gorzowskie autobusy będą "zielone" nie tylko ze względu na kolor.

Gorzów: Miasto kupuje autobusy elektryczne i hybrydowe

2020-12-23 14:43

Wkrótce po gorzowskich ulicach jeździć będą nie tylko elektryczne tramwaje, ale także autobusy. Miasto na początek zakupi 8 takich pojazdów. Przetarg ma być rozstrzygnięty pod koniec stycznia. Do tego MZK wzbogaci się o 2 kolejne autobusy o napędzie hybrydowym.

8 elektrycznych autobusów trafi do Gorzowa. Miasto ogłosiło przetarg na zakup nowoczesnych pojazdów. Rozstrzygnięcie planowane jest na 22 stycznia. Autobusy maja być fabrycznie nowe, ekologiczne, zeroemisyjne, niskopodłogowe z napędem elektrycznym. Do tego przetarg zakłada zbudowanie odpowiedniej infrastruktury dla nowego taboru.

Powstaną też stacje szybkiego ładowania na trzech pętlach. Te autobusy będą użytkowane na najważniejszych miejskich trasach - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik magistratu.

Gorzów: autobus

i

Autor: Adrian Grycuk/wikimedia.org Tak ładują się autobusy elektryczne jeżdżące w Warszawie.

Trzy stacje szybkiego ładowania autobusów elektrycznych powstaną na pętlach przy ulicach: Marcinkowskiego, Dekerta oraz Śląskiej. Dodatkowo na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji zbudowane będą cztery stacje wolnego ładowania. MZK zwiększy także liczbę autobusów o napędzie hybrydowym. Planowany jest zakup dwóch takich pojazdów za kwotę 2,6 mln zł. 1,5 mln zł wynosi dotacja przyznana przez zarząd województwa lubuskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?