Medycy gorzowskiego szpitala oddają osocze.

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim Medycy gorzowskiego szpitala oddają osocze.

Gorzów: Medycy szpitala oddają osocze. Łóżka od WOŚP dla chorych na COVID-19

2020-11-10 19:55

Oddają osocze, by zachęcić do tego innych. Personel gorzowskiego szpitala, który przeszedł COVID-19 oddaje osocze dla ratowania zdrowia i życia tych, którzy walczą z chorobą. Jak mówi Wojciech Dolata, lekarz z gorzowskiego SOR-u - ludzkie życie jest dla nich najwyższą wartością.

Medycy z całych sił, codziennie walczą o zdrowie pacjentów. Teraz podjęli się kolejnych działań. Swoje osocze lekarz oddał w poniedziałek (9.11) ,a za nim kolejni dwaj pracownicy SORu- Justyna Bożkiewicz i Maciej Deliński. Jak informuje placówka- następni pracownicy ustawiają się w kolejce.

Osocze pobrane od osób, które przechorowały już COVID, zawiera przeciwciała. Podanie ich osobom w ciężkim stanie może uratować im życie. Od jednego dawcy jednorazowo można pobrać ok. 650 ml osocza.​

Medycy gorzowskiego szpitala oddają osocze.

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim Medycy gorzowskiego szpitala oddają osocze.

W Gorzowie dawcy mogą się zgłaszać do regionalnego centrum krwiodawstwa przy Dekerta, w budynku hotelu pracowniczego. Wcześniej trzeba się zgłosić telefonicznie lub mailowo. Dawcą może zostać osoba, która miała potwierdzony dodatni wynik testu na koronawirusa, przeszła leczenie i w pełni wyzdrowiała.

W czynną pomoc lubuskim szpitalom w walce z koronawirusem włącza się fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Do Gorzowa trafi 20 łózek covidowych, a do Drezdenka - 10. Sprzęt zostanie zakupiony ze środków fundacji Jurka Oświata. Łóżka mają trafić do lecznic jeszcze w listopadzie.

20 łóżek od WOŚP ma trafić do gorzowskiego szpitala

i

Autor: facebook.com/Robert Surowiec 20 łóżek od WOŚP ma trafić do gorzowskiego szpitala

Kilka dni temu Jurek Owsiak na swoim profilu facebookowym zamieścił prośbę. Chodziło o to, by szpitale nie zamieniały łóżek zakupionych przez WOŚP z innych oddziałów jak np. geriatrii czy psychiatrii- na łóżka dla pacjentów z COVID-19. W związku z tym postanowił kupić ze środków fundacji 1279 łózek, które trafią do 80 szpitali w Polsce. Wszystkie mają trafić na intensywną terapię.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, że od początku pandemii przekazała szpitalom w całej Polsce sprzęt o wartości blisko 50 milionów złotych.

Kurczą się zapasy krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa. Jest apel do dawców o oddawanie krwi, do ozdrowieńców- osocza.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?