gorzów zabytki NSK

i

Autor: Fragles Duże fiaty na ulice (zdjęcie ze Szlaku Kulturalnego 2022).

Drive it Day

Gorzów: Masz komarka albo syrenkę? Pochwal się nimi!

2023-06-01 14:56

Nie chodzi o owady czy o istoty mitologiczne, a oczywiście o zabytkowe auta. Na co dzień stoją w garażach i dla szerszego grona są niedostępne. W piątek [2.06] mogą wyjechać na gorzowskiego ulice, bo właśnie wtedy przypada wyjątkowy dzień. Jaki?

Do wzięcia udziału w światowej akcji zachęca Automobilklub Gorzowski. W ramach Drive it Day czyli dnia jeżdżenia zabytkiem można pojechać nim na przykład po bułki do piekarni czy zabrać dziewczynę na niezapomnianą randkę. Dzięki temu właściciele mogą pochwalić się swoimi klasykami na drogach. Tego dnia starają się je używać jak zwykłe pojazdy.

Motoryzacyjne perełki lepiej czują się na ulicach niż w muzeum czy na wystawach. Barwne i nietypowe maszyny ciekawią. Wieczorem na bulwar zachodni nad Wartę zjadą Gorzowskie Klasyki. Będzie można zobaczyć a nawet dotknąć aut PRL-u czyli pojawią się fiaty małe i duże, polonezy, syrenki, mercedesy ale także motocykle np. WSK-i. Początek w piątek o godz.18

gorzów zabytki 2

i

Autor: Fragles Motocykle także pojawia się na bulwarze.

Drive it Day pochodzi z Wielkiej Brytanii, a w naszym kraju pojawił się w 2009 roku. Z roku na rok pomysł zatacza coraz większe kręgi. W Gorzowie na poprzednie edycje zjeżdżało od 26 do nawet 60 zabytkowych maszyn różnego kalibru. Teraz także nie zabraknie emocji i wrażeń. 

Rury i koparki na plaży w Rewie. Co tam się dzieje?

Jak dobrze pamiętasz zabawki z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się zabawka, która po napędzaniu za pomocą dźwigni kręciła się wokół własnej osi?