Trwa instalacja stałej sygnalizacji świetlnej przy Owocowej i Wyszyńskiego

i

Autor: mz Trwa instalacja stałej sygnalizacji świetlnej przy Owocowej i Wyszyńskiego

Gorzów: Ma być płynniej na skrzyżowaniu Owocowej i Wyszyńskiego. Będzie stała sygnalizacja

2020-11-16 16:10

Ma być płynniej na skrzyżowaniu Owocowej i Wyszyńskiego w Gorzowie. Trwa montaż stałej sygnalizacji świetlnej ​w tym miejscu. Ta wyposażona ma być w skanery do monitorowania potoku ruchu, a to ma wpłynąć na jego płynność w okolicy skrzyżowania.

Stała sygnalizacja ​na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Owocowej gotowa ma być do końca listopada. Wyposażona będzie m.in. w skanery do monitorowania potoku ruchu co ma usprawnić jazdę w rejonie skrzyżowania. Obecnie wykonawca zajmuje się przewiertami pod ulicą Wyszyńskiego.

-Geometrycznie układ zostaje taki sam, dojdą dodatkowe sygnalizatory. Programy będą trochę zmienione bo będzie to działało na zasadzie akomodacji. Ma być lepiej niż jest obecnie ale każda sygnalizacja powoduje to, że będą godziny w których samochody będą stały na pobliskim rondzie-mówi Zdzisław Plis z wydziału dróg UM.

Pierwotnie, tymczasowa sygnalizacja na skrzyżowaniu Owocowej i Wyszyńskiego pojawiła się w trakcie remontu ul.Kazimierza Wielkiego. Kierowcy narzekali na wyjazd z ulicy Owocowej, długo czekało się także na zjazd z Wyszyńskiego na mostek.

Ma być płynniej na skrzyżowaniu Owocowej i Wyszyńskiego

i

Autor: mz Ma być płynniej na skrzyżowaniu Owocowej i Wyszyńskiego

Tymczasowa sygnalizacja pomogła rozwiązać te problemy na tyle, że urzędnicy zdecydowali o stałym jej zastosowaniu. Koszt inwestycji to około 130 tysięcy złotych. Nowa sygnalizacja ma być gotowa do końca listopada.

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra