Gorzów: Dobry wieczór Gorzów

i

Autor: SG

Gorzów: Lato w mieście pełne kulturalnych atrakcji

2022-04-26 16:18

Wszystko dzięki cyklowi Dobry Wieczór Gorzów. W tym roku wystąpi 600 artystów, będzie 120 wydarzeń. Centralnym miejscem będzie scena na Starym Rynku, ale warto także będzie odwiedzać teatr, filharmonię, amfiteatr czy Wartownię.

Koncerty na Starym Rynku, w amfiteatrze, Scena Letnia, Pikniki Chopinowskie i Wartownia, lato w Gorzowie zapowiada się bardzo kulturalnie. Od 18 czerwca do 10 września wystąpi ponad 600 artystów w blisko 120 wydarzeniach artystycznych. Cykl rozpocznie Nocny Szlak Kulturalny, a zamknie Nocny Szlak Kulinarny. Koncerty podobnie jak w latach ubiegłych odbywać się będą w weekendy. W organizację zaangażowane są gorzowskie instytucje kultury.

Przede wszystkim stawiamy na artystów lokalnych. Mieszkańcy ponownie będą mieli ogromną porcję świetnej muzyki, kultury, zabawy. W tym roku trochę zmian, bo koncerty zaczniemy od godzi. 19. To takie doświadczenie organizacyjne ze względu na słońce, które powinno już zachodzić i wtedy będzie klimatycznie - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów centrum

i

Autor: em (fot.archiwum)

Scena stanie w tym samy miejscu co zawsze, czyli na Starym Rynku, przy katedrze. Pierwszą artystką, która powie gorzowianom dobry wieczór, będzie Krystyna Prońko, honorowa obywatelka miasta.

QUIZ. Co znaczą te słowa? Staropolszczyzna nie tylko dla znawców. Już 10/15 zaimponuje znajomym!

Pytanie 1 z 15
Kto to jest bękart?