Szpital przy Dekerta

i

Autor: kłw Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gorzów: Laryngologia i chirurgia dziecięca odwołują planowe przyjęcia

2020-03-06 16:36

Chodzi o gorzowski szpital znajdujący się przy ulicy Dekerta. Tym razem dodatkowe obostrzenia objęły dwa oddziały, gdzie do odwołania zawieszono planowe przyjęcia pacjentów.

Chodzi wyłącznie o pacjentów zapisanych na konkretne terminy. Wszystkie planowane przyjęcia na oddziały zostają odwołane. Chodzi o Oddział Laryngologii z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej. Pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy będą przyjmowani tak jak do tej pory.

Gorzowski szpital stawia w ten sposób na profilaktykę i chce zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przypomnijmy: obecnie w Gorzowie nie ma powodu do obaw. Jedyny potwierdzony przypadek zakażenia dotyczy Zielonej Góry, bo to właśnie tam przebywa chory pacjent.

Mimo tego w Gorzowie wprowadzono szereg środków ostrożności. Jeśli chodzi o lecznicę przy Dekerta to są też dodatkowe płyny dezynfekujące, obowiązuje zakaz odwiedzić i specjalne procedury na SORze. Z kolei prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki na dwa tygodnie wprowadził zakaz organizacji imprez masowych dla miejskich instytucji, zarówno kulturalnych jak i sportowych. Swoje wydarzenia musiały więc odwołać m.in.: MCK, Filharmonia, biblioteka, kino 60 krzeseł i teatr. Mecze odbywają się bez udziału publiczności.