Lesiewicz wystąpi w polskiej sztafecie 4x400.

i

Autor: pzla.pl

Spełniają się marzenia gorzowskiej juniorki. Lesiewicz "Aniołkiem Matusińskiego"! [AUDIO]

2021-03-04 13:13

Kornelia Lesiewicz wystąpi w polskiej reprezentacji podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy Seniorów, które już w najbliższy weekend odbędą się w Toruniu. 17-letnia biegaczka zajmie jedno z czterech miejsc w słynnej sztafecie.

"Aniołki Matusińskiego - bo tak od nazwiska trenera kadry nazywana jest sztafeta 4 razy 400 - w ostatnich latach seryjnie zdobywały medale mistrzostw Europy i świata. Teraz do tej elitarnej grupy dołącza młoda gorzowianka, dla której będzie to debiut w tak prestiżowej imprezie. Lesiewicz miała też prawo startu w biegu indywidualnym...ale ostatecznie zrezygnowała. Dlaczego?

Mówi Sebastian Papuga, klubowy trener zawodniczki:

Start polskiej sztafety 4x400 metrów z udziałem Kornelii Lesiewicz odbędzie się na koniec halowych mistrzostw Europy. Bieg w niedzielę (07.03) o godzinie 19:10. Polki będą głównymi faworytkami do złotego medalu.

Przypomnijmy: Kornelia Lesiewicz w ostatnich tygodniach szturmem wdarła się do czołówki polskich biegaczek na czterysta metrów. Co start poprawiała halowe rekordy Polski juniorek. Dwa tygodnie temu odniosła swój największy sukces - zdobywając srebrny medal halowych Mistrzostw Polski seniorów.

Te gwiazdy siedziały w więzieniu | ESKA XD - Hotplota #17