Gorzów: korki

i

Autor: Mazi Korki w centrum towarzyszyć będą nam przez kilka miesięcy.

Gorzów: Korki w centrum są i będą. Urzędnicy radzą... omijać tę część miasta

2021-01-26 16:28

W najbliższych miesiącach przejazd przez centrum będzie prawdziwym sprawdzianem nerwów gorzowskich kierowców. Przejazd ulicami Jagiełły, Wybickiego, Kosynierów Gdyńskich będzie bardzo utrudniony. Trzeba przyzwyczaić się do korków.

Nie chcesz stać w korkach, omijaj centrum! - radzą gorzowscy urzędnicy. Od poniedziałku przejazd ulicami Jagiełły, Wybickiego, Kosynierów Gdyńskich delikatnie mówiąc nie jest łatwy. Szczególnie w godzinach popołudniowych kierowcy stoją w korkach. Sytuacja jest znana w magistracie, ale na razie szans na jej poprawę nie ma.

- Jedyne rozwiązanie to omijanie tej części miasta - mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. - Dużego pola manewru, tym bardziej, że trzeba wspomnieć, że do zrobienia jest skrzyżowanie Jagiełły i Wybickiego, gdzie te utrudnienia będą największe. Kierowcy potrzebują czasu, żeby się przystosować. Pierwszy tydzień zawsze jest najgorszy, więc czekamy co się będzie dziać w kolejnych dniach.

Gorzów: korki

i

Autor: Mazi

Korki w gorzowskim centrum to wynik przebudowy kolejnego odcinka ul. Mieszka I i Mickiewicza. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do czerwca. Pewną poprawę kierowcy powinni odczuć za dwa miesiące. Wtedy otwarta ma być ul. Jagiellończyka.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?