gorzów azorki wybieg

i

Autor: materiał schronisko Azorki W tym miejscu będzie wybieg.

Gorzów: Kończy się remont boksów, trwa budowa wybiegu dla psów [AUDIO]

2020-12-02 17:14

W gorzowskim schronisku Azorki, mimo trwającej epidemii, życie i praca w sumie toczą się normalnie. Przestrzegany jest reżim sanitarny, wolontariusze chodzą w maseczkach, rozstawione są płyny dezynfekujące. Placówka też się zmienia.

W placówce przy ul. Fabrycznej dzieje się i to pozytywnie. Jeden remont prawie zakończony, a drugi powoli rusza. Przemianę przeszło 25 boksów, w których wymieniono zadaszenie i je orynnowano. Szczelny dach nie przepuści deszczu, więc w budach powinno być sucho. Jak informuje Iza Kunicka, kierowniczka schroniska- pozostał tylko jeszcze odbiór inwestycji, który ma się odbyć wkrótce. Koszt zadania to 160 tysięcy złotych.

Kolejne prace toczą się na zewnątrz schroniska i na pewno sprawią pasiakom ogromną radość. Powstaje wybieg.

- Robimy ten wybieg własnym nakładem - mówi Robert Białczak ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Azyl, prowadzący schronisko::

Wybieg będzie tuż obok schroniska, po jego lewej stronie. Zostanie ogrodzony siatką, której koszt wyniesie około 10 tysięcy złotych. Być może pojawią się jakieś zabawki czy elementy rekreacyjne dla czworonogów.

gorzów azorki boksy

i

Autor: materiał schronisko Azorki Boksy nie przeciekają dzieki nowemu dachowi.

Cały czas można adoptować psy, tradycyjnie do wzięcia jest kalendarz, a chętni już mogą się zgłaszać do akcji "Paczka dla schroniaczka".  Wszystkie szczegóły udostępniane są na facebook'u stowarzyszenia.

Psie uzdrowisko w Siedlcach