Gorzów: szpital

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie Pododdział dziennej chemioterapii.

Gorzów: Kolejne szpitalne inwestycje. Tym razem to OIOM i dzienna chemioterapia

2021-05-25 16:59

Pierwsi pacjenci mogli skorzystać z nowego obiektu. Pododdział dziennej chemioterapii to 32 stanowiska, gdzie podaje się leki. Jest przestronnie i komfortowo. Ruszył też OIOM, który przeniósł się do nowego pawilonu.

Dzienna chemioterapia i OIOM w nowych warunkach w gorzowskim szpitalu. Dzisiaj (25.05) pierwsi pacjenci pojawili się na nowym oddziale chemioterapii. Na 600 metrach kwadratowych znajdują się 32 stanowiska do podawania leków i poczekalnia na 50 osób. Pacjenci, którzy muszą tam spędzić kilka, a nawet kilkanaście godzin mają zapewnione komfortowe warunki. Przy każdym fotelu są konsole, które zapewniają dostęp do multimediów.

Pacjent lezy na fotelu, ma komfort przebywania w dużej, jasnej sali, optymistycznej, z ładnymi kolorami, może pooglądać telewizor. Kiedy zaczynałam pracę parametr taki jak komfort pacjenta nigdy nie był brany pod uwagę. Dzisiaj, pod dwudziestu poru latach jest jednym z najważniejszych parametrów jakie bierzemy pod uwagę - mówi Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus, ordynator oddziału.

Gorzów: szpital

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie OIOM w nowej siedzibie.

Budowa pododdziału dziennej chemioterapii zaczęła się w połowie 2020 roku i kosztowała 5 mln zł. Z kolei od poniedziałku (24.05) w nowym miejscu - w pawilonie przy radioterapii - działa oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Na OIOM-ie są teraz 22 łóżka i dużo lepsze warunki dla pacjentów i personelu medycznego. Powstały tam także- Bank Komórek Macierzystych i Klinika Hematologii. Nowy obiekt przy Dekerta ma trzy piętra, to ponad 2300 metrów kwadratowych. Kosztował prawie 44 mln zł.

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?