Gorzów: ciepłe mieszkanie

i

Autor: SG Umowa podpisana. Pieniądze w 2023 roku.

Gorzów: Kasa na wymianę starych pieców. Po nowym roku ruszy Ciepłe Mieszkanie

2022-12-05 12:15

W ramach programu mieszkańcy będą mogli wymienić stare źródła ogrzewania na nowe i ekologiczne, do tego okna i drzwi. Zwrot poniesionych kosztów może wynieść nawet 90 proc.

Niemal milion złotych na Ciepłe Mieszkanie. Na początku przyszłego roku ruszy w Gorzowie program, który dofinansuje wymianę starych pieców na nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie. Dotacja może wynieść od 15 do 37,5 tys. zł, przy czym jest to refundacja. Czyli prace należy wykonać za swoje i potem czekać na zwrot części kosztów. Sfinansować można wymianę źródeł ciepła, ale także okien czy drzwi.

Mogą z tego skorzystać właściciele i współwłaściciele mieszkań w budownictwie wielorodzinnym. Jest też taki warunek, że jeżeli jest możliwość podpięcia takiego budynku do sieci ciepłowniczej, to musimy skorzystać z tej sieci - mówi Mariusz Herbut, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Gorzowianie wnioski będą mogli składać po nowym roku w urzędzie miasta. Trwa ich opracowywanie. Urzędnicy obiecują, że będą proste, pomogą też mieszkańcom w ich wypełnieniu.

Quiz. Jedzenie na literę Z

Pytanie 1 z 10
Zakalec to: