Gorzów: kajaki

i

Autor: Hanna Rudzińska/PTTK Ziemia Gorzowska Warta, kajaki, czyli prawdziwa letnia przygoda.

Gorzów: Kajakiem po Warcie z gorzowskim PTTK

2020-07-13 17:47

Jak Warta wygląda z kajaku mogą przekonać się uczestnicy Powiatowego Spływu Wartą na Raty. 18 lipca odbędzie się II etap. Do przepłynięcia jest 21 km z Santoka do Jasieńca.

Gorzowskie PTTK zaprasza... na kajaki. 18 lipca odbędzie się II etap Powiatowego Spływu Wartą na Raty. Uczestnicy przepłyną 21 km z Santoka do Jasieńca. Po drodze miną Czechów, Gorzów i Jeżyki. Na mecie spływu zaplanowano ognisko. Będzie też zwiedzanie kościółka w Chwałowicach. Na miejsce startu uczestników zawiezie autokar.

- Tradycyjnie spotykamy się przy hali przy ul. Szarych Szeregów. O godzinie 8.00 wyjeżdżamy autokarem do mariny w Santoku. Tam przesiadamy się na kajaki i zaczynamy płynąć - mówi Zbigniew Rudziński, koordynator ds. turystyki powiatu gorzowskiego. - Po około 5 godzinach dotrzemy do celu. Nurt rzeki pomaga i ten wysiłek nie jest tak duży.

Gorzów: kajaki

i

Autor: Hanna Rudzińska/PTTK Ziemia Gorzowska Gorzowski PTTK organizauje kolejny spływ kajakowy (fot. archiwum)

Liczba miejsc jest ograniczona. Kilka wolnych jeszcze jest, ale warto się pospieszyć. Szczegóły znajdziecie na Facebooku gorzowskiego PTTK. W planach jest III etap spływu. Wstępny termin to 8 lub 9 sierpnia. A na zakończenie wakacji zaplanowano IV, ostatni etap. Spływ wspólnie organizują PTTK Ziemi Gorzowskiej i Powiat Gorzowski.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?