gorzów osocze poli

i

Autor: materiały Lubuska Policji Oddawanie osocza nie boli.

Gorzów: Jesteś ozdrowieńcem? Potrzebne osocze! Gdzie się zgłaszać?

2020-11-03 21:55

Osocze osób, które łagodnie przeszły koronawirusa, może uratować życie chorym mającym poważne kłopoty z oddychaniem. Dlatego jest tak ważne, by je oddawać. Pojawiła się ciekawa propozycja jednej z młodych lekarek. Jaka?

To nietypowa zachęta gorzowskiej neurolog ze szpitala. Jako, że osocze jest jak płynne złoto, nie ma go za wiele. Lekarka Dominika Gębka umieściła wpis, że narzekamy na kolejki, ale w szpitalach zakaźnych nie ma czym leczyć i dlatego osocze jest tak ważne. W zamian za "lek" proponuje bezpłatne konsultacje neurologiczne.

- Badanie nie jest bolesne ani przerażające. Apelujemy, by się zastanowić i jeżeli znajdziemy w sobie tyle odwagi, oddać jednak osocze, które może uratować życie. Godzina czasu w miłym towarzystwem szybko mija- opowiada gorzowski policjant Tomasz Stelmach, który oddał osocze.

Osocze można oddawać w regionalnym centrum krwiodawstwa przy Dekerta, w budynku hotelu pracowniczego. Wcześniej trzeba się zgłosić mailowo na adres: osocze@rckik.zgora.pl lub zadzwonić pod specjalny numer 609 466 944.

Dawcą może zostać osoba, która miała potwierdzony pozytywny wynik testu na koronawirusa, przeszła leczenie i w pełni wyzdrowiała. 

Radomskie cmentarze w świąteczny listopadowy weekend