Gorzów: matejki

i

Autor: SG

Gorzów: Jak wygląda realizacja pomysłów mieszkańców z Budżetu Obywatelskiego 2022?

2022-10-24 13:46

Na 35 zadań z tegorocznego budżetu obywatelskiego do końca grudnia gotowych będzie połowa. Reszta będzie realizowana w przyszłym roku. To głównie te inwestycje, które zostały wstrzymane w marcu decyzją prezydenta Gorzowa.

Wykonanych pomysłów niewiele, część jest w trakcie, a dla wielu dopiero szuka się wykonawcy. Chodzi o zadania z gorzowskiego tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na 35 inwestycji zakończonych zostało tylko siedem m.in. stojaki rowerowe przy SP 17 czy przebudowy chodników przy Żniwnej i Włókienniczej. Kolejnych 10 inwestycji ma być gotowych do końca roku. Chodzi o modernizację ulic: Na Skarpie, Skrzetuskiego, czy Ułanów. Pozostałe zadania są na etapie projektów lub szukania wykonawców.

Trzeba przypomnieć, że realizacja połowy inwestycji została wstrzymana na kilka miesięcy - mówi Anna Bonus Mackiewicz, z gorzowskiego magistratu. - Będą pewne opóźnienia i będzie niemała grupa tych zadań, które przejdą na przyszły rok. Ale wszystko wskazuje na to, że powinny się zmieścić w pierwszej połowie następnego roku. Czasami te 6 miesięcy możemy przedłużyć, jeżeli są jakieś obiektywne problemy.

Kłopoty mogą też wynikać z powodu lawinowo rosnących cen materiałów budowlanych, energii i paliw.

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Pytanie 1 z 10
Losowanie Dużego Lotka. W najstarszych odcinkach pani zrywająca pieczęć lakową Totalizatora Sportowego miała przy sobie: