Gorzów szpital

i

Autor: Materiały Prasowe Szpitala Przed szpitalem zaparkował dentobus, ale tylko dla osób zarażonych.

Gorzów: Jak poradzić sobie z bólem zęba w czasach zarazy? Co robić? Sprawdziliśmy!

2020-04-20 14:58

Osoby z koronawirusem - także te, które nie są w szpitalu - mogą skorzystać ze specjalnego dentobusa. Ci, którzy przebywają na kwarantannie powinni się pofatygować aż do... Wschowy. Oczywiście wcześniej trzeba się umówić.

Pacjenci zarażeni patogenem mogą skorzystać ze specjalnego dentobusa, który stoi przy oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala przy ulicy Walczaka. Jeżeli nie są hospitalizowane, to muszą wcześniej zadzwonić do lecznicy i umówić wizytę.  

Dentobus to samochód dostawczy, w którym urządzono gabinet dentystyczny. Dużo istotniejsze jest wyposażenie stomatologów. Mają kombinezony, przyłbice i rękawice. Dzięki temu mogą bezpiecznie przyjmować pacjentów, którzy są zarażeni koronawirusem.

Jak informuje lecznica z pomocy dentystów skorzystał już jeden pacjent i po wizycie był zadowolony. Oczywiście po każdym zabiegu gabinet jest dezynfekowany.

Nieco trudniej mają osoby objęte kwarantanną. Dla nich w Lubuskiem przygotowano jeden gabinet. Żeby z niego skorzystać trzeba pojechać do Wschowy. Z Gorzowa to ponad 150 kilometrów.

Oczywiście wcześniej trzeba się umówić i ustalić szczegóły. Podajemy numery telefonów: 65 540 16 55 lub 509 787 701. Gabinet mieści się przy ulicy Lipowej 18.